Dziennik elektroniczny

POGODA

Mostly Cloudy

-3°C

Gołotczyzna

Mostly Cloudy

Humidity: 77%

Wind: 27.36 km/h

 • 03 Jan 2019

  Partly Cloudy 0°C -4°C

 • 04 Jan 2019

  Cloudy 0°C -6°C

Licznik odwiedzin

269170
Dziś
Wczoraj
Ten tydzien
Pop. tydzien
Ten miesiac
Pop. miesiac
Całkowite
70
508
1753
230800
11354
15952
269170

Twoje IP: 18.232.125.29
2020-02-19 03:19

Technikum

 

Technik rolnik

Chcesz przekształcić gospodarstwo rolne w gospodarstwo specjalistyczne i nowoczesne?

Wybierz zawód technik rolnik.
To szansa na prowadzenie własnej działalności produkcyjnej i bycie „niezależnym” w podejmowaniu decyzji. Twoje gospodarstwo stanie się  specjalistyczne i nowoczesne. Uzyskasz też możliwość korzystania z funduszy unijnych na rozwój i prowadzenie gospodarstwa.

Czego będziesz się uczyć?
Możliwość zdobycia prawa jazdy kat. T. Poznasz  innowacyjne technologie produkcji roślinnej i zwierzęcej, zasady racjonalnego gospodarowania, zarządzania, marketingu i organizowania produkcji rolniczej. Istnieje możliwość zdobycia dodatkowych kompetencji, np. kombajnisty, spawacza, inseminatora w wyniku udziału w projektach unijnych;  zdobycia indeksu na wyższą uczelnię przez udział w olimpiadach, konkursach.

Będziesz przygotowany(a) do:

 • wykonywania prac związanych z prowadzeniem produkcji roślinnej i zwierzęcej,
 • prowadzenia i obsługi pojazdów, maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji roślinnej i zwierzęcej,
 • prowadzenia sprzedaży produktów rolniczych i zwierząt gospodarskich,
 • organizowania i nadzorowania produkcji roślinnej i zwierzęcej,
 • podejmowania decyzji na podstawie rachunku ekonomicznego.

Technicy rolnictwa mogą podejmować pracę w:

 • rolniczych przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych związanych z produkcją rolniczą,
 • instytucjach służby rolnej,
 • prowadzić własną działalność gospodarczą (gospodarstwo agroturystyczne, ogrodnictwo ekologiczne, marketing produktów rolniczych itp.)

 

Technik weterynarii

Nie chcesz być obojętny na los zwierząt, chcesz im pomagać?

Zostań technikiem weterynarii.
Zdobyte wykształcenie technika weterynarii umożliwia otwarcie własnej działalności gospodarczej.

Będziesz się uczyć:
prowadzenia chowu i hodowli zwierząt gospodarskich, wykonywania czynności pomocniczych dotyczących diagnozowania, profilaktyki i leczenia chorób zwierząt; wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i zootechnicznych u zwierząt; zostaniesz przygotowany do  zdobycia prawa jazdy kategorii B.

Gdzie można znaleźć pracę?

 • w zakładach leczniczych dla zwierząt,
 • organach inspekcji weterynaryjnej,
 • własna działalność w ramach hodowli zwierząt, doradztwa hodowlanego,
 • w usługach pielęgnacyjnych dla zwierząt czy długoterminowej rehabilitacji.

 

Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki

Interesujesz się nowoczesnymi technologiami w produkcji rolniczej, obsługą oprogramowania sterującego nawigacją satelitarną ciągników i maszyn rolniczych?

Chcesz wprowadzić te rozwiązania w swoim gospodarstwie?

Zawód technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki przygotowuje do wykonywania zadań związanych z eksploatacją i naprawą pojazdów, środków transportowych, maszyn, urządzeń i narzędzi rolniczych  z zakresu diagnostyki i oceny stanu technicznego sprzętu rolniczego. W szczególności rozwiązań stosowanych w agrotronice .

Gdzie znajdziesz pracę?
Na przykład w przedsiębiorstwach obsługi i serwisu maszyn i urządzeń rolniczych, w fabrykach maszyn rolniczych i przedsiębiorstwach obrotu maszynami, nadleśnictwach, w instytutach naukowych, gospodarstwach doświadczalnych, hodowlanych, rolnych.

 

Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej

Jak ograniczyć emisję szkodliwych gazów i efekt cieplarniany na naszej planecie?

Jak zamienić energetykę węglową na odnawialne źródła, zmniejszyć zużycie energii i ograniczyć koszty produkcji?
Jak zwiększyć dywersyfikację produkcji poprzez zmontowanie instalacji fotowoltaicznej, biogazowej, wiatrowej czy wodnej?
Tego dowiesz się, wybierając zawód technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Technik OZE to wysokiej klasy specjalista z zakresu obsługi, naprawy, projektowania i konstruowania systemów energetycznych wykorzystujących odnawialne źródła energii. Technik OZE wykorzystuje w pracy zaawansowane programy obliczeniowe i graficzne, określa możliwości zastosowania OZE w budownictwie.

Gdzie można znaleźć pracę?
Specjalności: elektroinstal, elektromontaż, firmy z branży elektrycznej, hydraulicznej itp.

 

Technik Architektury Krajobrazu

Możesz zmieniać obraz wsi i terenów miejskich poprzez kształtowanie krajobrazu.
Lubisz rysować i posiadasz wyobraźnię przestrzenną oraz zamiłowanie do przyrody i roślin?

Szkoła rozwinie twoje zdolności i predyspozycje w tym zakresie. Ponadto profil łączy wiele różnych dziedzin, m.in. budownictwo, geodezję, ogrodnictwo, botanikę i rysunek.

Czego będziesz się uczyć?
Projektowania, urządzania i pielęgnacji wszystkich typów terenów zieleni. Na terenie szkoły istnieje bardzo bogata baza dydaktyczna w postaci pięknego arboretum, byliniarni, parku zabytkowego i szklarni. Ponadto zostaniesz przygotowany do zdobycia prawa jazdy kat. T.

Gdzie znajdziesz pracę?
We wszystkich firmach związanych z urządzaniem i projektowaniem terenów zieleni, w firmach prywatnych lub państwowych, przy urzędach miasta, w jednostkach opracowujących projekty zagospodarowania obiektów architektury krajobrazu. Będziesz mógł nadzorować prace na terenach zieleni, pracować w branży florystycznej lub budowlanej. Osoby przedsiębiorcze  tworzą własną jednoosobową firmę w branży architektury krajobrazu, która jest dziedziną bardzo rozwojową.

 

Technik Ogrodnik

Jeśli łączysz w sobie poczucie estetyki, piękna oraz pasję przyrodniczą,  pomyśl o zawodzie technik ogrodnik.
Zawód technika ogrodnika jest  polecany  wszystkim, którzy kochają przyrodę i chcieliby zajmować się produkcją warzyw i roślin ozdobnych, prowadzić plantacje i sady owocowe oraz własne gospodarstwo ogrodnicze o charakterze produkcyjnym lub usługowym.

Czego będziesz się uczyć?
Tradycyjnych i nowoczesnych metod uprawy warzyw, owoców, roślin oraz ziół. Ponadto uczniowie zdobywają prawo jazdy kat.T.

Gdzie można znaleźć pracę?
W charakterze ogrodnika pracę oferują liczne firmy ogrodnicze, realizujące aranżacje ogrodów i usługi ogrodnicze na zlecenie klientów indywidualnych i innych podmiotów. Możesz też założyć gospodarstwo ogrodnicze, typu sad lub szkółka roślin lub pracować w branży florystycznej.

 

Technik Turystyki Wiejskiej

Pomysł na rozszerzenie działalności w gospodarstwie?
Agroturystyka, turystyka wiejska to strzał w dziesiątkę.

Poznasz ciekawych ludzi, zapewniając im dobrą, tradycyjną kuchnię, przytulne pokoje, kontakt ze zwierzętami, miłą obsługę. Tak szeroką ofertę dla potencjalnych klientów zapewni Ci wybór zawodu Technik turystyki wiejskiej.

Czego będziesz się uczyć?
Poznasz zasady działalności turystycznej na obszarach wiejskich, organizację i realizację usług turystycznych, obsługę klienta w gospodarstwie agroturystycznym, produkcję roślinną i zwierzęcą oraz podstawy działalności gospodarczej. W ramach zajęć praktycznych doświadczysz specyfiki pracy zawodowej pracownika turystyki, gospodarstwa agroturystycznego, pilota wycieczek, odwiedzisz biura podróży, gospodarstwo agroturystyczne.

Gdzie można znaleźć pracę?
W branży turystycznej (biura podróży, agencje turystyczne, biura informacji turystycznej, pilotaż), w hotelarstwie (hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne) Możesz również prowadzić własną działalność gospodarczą.

 

Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

Jeśli chcesz zdobyć zawód przyszłości i pracować w branży usługowo-gastronomicznej, ten zawód jest dla Ciebie.

Technik żywienia i usług gastronomicznych łączy umiejętności sporządzania potraw i napojów, zarówno kuchni polskiej jak i innych narodów. Uczy specjalności doradcy żywieniowego i organizatora usług gastronomicznych zgodnie ze sztuką obsługi konsumenta oraz organizowania i wykonywania usług gastronomicznych.

Weźmiesz też udział w pracach w lokalach gastronomicznych, w licznych obsługach imprez na terenie szkoły i poza nią.

Praca czeka na Ciebie w branży gastronomicznej (restauracje, kawiarnie, bary, stołówki, puby, itp). Możesz również prowadzić własną działalność gospodarczą.

 

Technik Agrobiznesu

Chcesz być specjalistą w zakresie organizowania, koordynowania i samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej?
Zawód technik agrobiznesu jest dla Ciebie.

Technik agrobiznesu samodzielnie organizuje, zakłada i prowadzi działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne. Prowadzi produkcję roślinną i zwierzęcą oraz działa w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego. Technik agrobiznesu to osoba znająca zasady funkcjonowania rynku rolnego. Organizuje zaopatrzenie i dystrybucję produktów, towarów i usług w sferze agrobiznesu. Analizuje warunki i podpisuje umowy z kontrahentami i instytucjami finansowymi. Opracowuje plany finansowe i marketingowe. Dokonuje analizy oceny opłacalności prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej celem zweryfikowania sytuacji finansowej i ryzyka podejmowanych   decyzji.

Czego będziesz się uczyć?
W czasie nauki poznasz zagadnienia wielu dziedzin – ekonomii, rolnictwa, marketingu, zarządzania, finansów i rachunkowości czy prawa.

Gdzie można znaleźć pracę?
W przedsiębiorstwach produkcji lub przetwórstwa żywności, firmach handlowych, w branży rolniczej i usługowo-turystycznych, instytucjach rynku rolnego, urzędach gmin i miast oraz instytucjach doradczych dla rolnictwa. Technik agrobiznesu posiądzie umiejętności, które umożliwią mu podjęcie działalności na własny rachunek, np. prowadzenie produkcji rolnej, własnego gospodarstwa agroturystycznego lub organizowania wypoczynku ekoturystycznego dla mieszkańców dużych aglomeracji miejskich z kraju i zagranicy.

 

Szkoła Branżowa:

Mechanik, operator pojazdów i maszyn rolniczych.

Ten zawód to szansa na rozwinięcie Twoich zainteresowań techniką rolniczą: naprawą, konserwacją i obsługą maszyn.
Postęp techniczny, wprowadzanie procesu automatyzacji i komputeryzacji do procesu produkcji (np. laserowe naprowadzanie maszyn, programowanie toru jazdy agregatów, dawkowanie nawozu w zależności od zasobów gleby itp.) spowodował, że zawód mechanika, operatora maszyn rolniczych jest jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy. Absolwent kierunku przygotowany jest do wykonywania zadań zawodowych z zakresu diagnostyki i oceny stanu technicznego sprzętu rolniczego, a także obsługi i serwisowania nowoczesnych maszyn, pojazdów i urządzeń rolniczych.

Czego będziesz się uczyć?

 • użytkowania pojazdów, narzędzi, maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji rolniczej;
 • obsługiwania pojazdów rolniczych, środków transportu, maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie;
 • oceniania stanu technicznego maszyn i urządzeń rolniczych;
 • prowadzenia samochodów osobowych oraz ciągników rolniczych;
 • obsługi i użytkowania kombajnów zbożowych.

Gdzie można znaleźć pracę?
Mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych może podejmować pracę w serwisach maszyn i pojazdów rolniczych, przedsiębiorstwach technicznej obsługi wsi i rolnictwa, a także może samodzielnie podjąć i prowadzić działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług mechanizacyjnych, naprawczych, serwisowania i dystrybucji części zamiennych do sprzętu rolniczego.

Ukończenie szkoły to także szansa na skorzystanie z dofinansowania na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w tym zakresie. Rozwój rolnictwa spowodował, że współczesna technika rolnicza jest jedną z najszybciej rozwijających się branży.

 

- KURSY KWALIFIKACYJNE

       - R3  PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ

       - R6 ORGANIZACJA I PROWADZENIE PRZEDSIĘBIORSTWA W AGROBIZNESIE

       -R16 ORGANIZACJA I NADZOROWANIE PRODUKCJI ROLNICEJ

 

 

Adres

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. A. Świętochowskiego

 

Gołotczyzna

ul. Ciechanowska 18b

06-430 Sońsk

tel.: (23) 6713031

fax.: (23) 6713031

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Organ prowadzący

Od roku 2008 Szkoła  prowadzona jest przez Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi

Dla uczniów i rodziców

 

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć 2018

Serwis Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gołotczyźnie korzysta z plików cookie. Mają Państwo możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, prosimy o zmianę ustawień w przeglądarce lub opuszczenie serwisu. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce oznacza akceptację plików cookies, co będzie skutkowało zapisywaniem ich na Państwa urządzeniach.

  Akceptuje pliki cookies na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk